اندروید P گوگل دارای قابلیت ضبط مکالمات است – ای جی اس جی

ارسال شده توسط

وبسایت گجت نیوز – پرهام مارزلو: اندروید P گوگل به احتمال زیاد نسخه بعدی از سیستم عامل محبوب این شرکت است. خبرها و گزارشات حاکی از آن هستند که یکی از قابلیت‌های این نسخه، امکان ضبط مکالمات کاربران خواهد بود
با این حال نباید فراموش کنیم که قوانین و مقررات در تمامی کشورها و اپراتورهای مختلف یکسان نیست. شاید به همین خاطر باشد که گوگل به اپراتورها دسترسی لازم جهت فعال‌سازی یا غیرفعال کردن این تنظیم را داده است. بنابراین در برخی اپراتورها، ضبط مکالمه کاربران به مخاطبین در هر دو طرف اطلاع داده می‌شود و در برخی سرویس‌های دیگر یکی از دو مخاطب از این موضوع مطلع نخواهد شد.

گوشی های هوشمند و سیستم عامل های محبوب این پلتفرم معمولا قابلیت ضبط مکالمات (Voice Recording) را به صورت پیش‌فرض شامل نمی‌شوند. با این حال اپلیکیشن‌های مربوط به این موضوع همیشه بسیار پرطرفدار بوده‌اند و این نشانه علاقه کاربران به وجود چنین قابلیتی در گجت‌ آنها است. سیستم‌ عامل اندروید گوگل نیز متاسفانه تاکنون قابلیت ضبط مکالمه را برای کاربران به صورت یک قابلیت داخلی ارائه نکرده است.

با این حال اگر جدیدترین گزارش منتشر شده در مورد امکانات اندروید P گوگل (Google Android P) حقیقت داشته باشد، قابلیت ضبط ویدیو به صورت پیش‌فرض در این پلتفرم قرار خواهد گرفت و کاربران دیگر نیازی به ابزارهای جانبی و معمولا پولی نخواهند داشت. البته فراموش نکنید که تا رونمایی گوگل از نسخه نهایت اندروید پی چند ماه زمان باقی مانده است و هنوز نمی‌توان این شایعات را به سادگی باور کرد.

وبسایت گجت نیوز – پرهام مارزلو: اندروید P گوگل به احتمال زیاد نسخه بعدی از سیستم عامل محبوب این شرکت است. خبرها و گزارشات حاکی از آن هستند که یکی از قابلیت‌های این نسخه، امکان ضبط مکالمات کاربران خواهد بود.
این اطلاعات و سرنخ اصلی گزارش منتشر شده مربوط به پروژه متن باز اندروید است که با توجه به جدیدترین بررسی‌های برخی کاربران، قابلیتی تحت عنوان Call recording tone در نسخه آزمایشی اندروید رویت شده است. در واقع یک صدا با فرکانس ۱۴۰۰ هرتز در بازه‌های زمانی ۱۵ ثانیه‌ای و زمانی که مکالمه در حال ضبط شدن است، پخش می‌شود.

در نهایت مشخص نیست که کارکرد این قابلیت جدید در اندروید P گوگل برای سایر توسعه‌دهندگان در دسترس قرار می‌گیرد یا خیر، چرا که خبری از API عمومی برای ضبط مکالمات در Android P گوگل نیست. این شرکت از نسخه جدید سیستم عامل خود در کنفرانس I/O سال ۲۰۱۸ که چند ماه دیگر برگزار می‌شود، رونمایی خواهد کرد.

این صدا در خروجی مکالمه و برای مخاطب فرد نیز ارسال می‌شود تا او نیز از در حال ضبط بودن مکالمه باخبر شود. بدین ترتیب مطمئن می‌شویم که اگر چنین قابلیتی در نسخه نهایی اندروید P گوگل قرار گیرد، قطعا در راستای قوانین و مقررات حقوقی خواهد بود.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *